580 88 80
044

готові квартири 
з документами 
в розстрочку  

                                                                   ПОДРОБИЦI >>

 

Зміни до закону «Про реєстрацію прав на нерухоме майно...

 

Зміни до закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 
З 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до закону України« Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень » та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень щодо державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - « Закон № 834 »), Закон України« Про внесення змін до закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» викладено в новій редакції.
 

На виконання вимог зазначеного закону Кабінетом Міністрів України 25 грудня 2015 прийнято Постанову № 1127 «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (набрала чинності 1 січня 2016 року), якою затверджено Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень . Порядок надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Порядок доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно (далі - Постанова № 1127).
 

Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника. Нотаріус або його помічник за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав формує і роздруковує заяву у двох примірниках, на яких заявник (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених в ній) і нотаріус або його помічник, який сформував таку заяву, проставляють підписи. Один примірник заяви надається заявнику, а другий долучається до документів, поданих для державної реєстрації прав.
 

Після проставлення підписів в заяві нотаріус або його помічник реєструє заяву в базі даних заяв. Моментом прийняття заяви вважається дата і час його реєстрації в базі даних заяв.
 

При формуванні та реєстрації заяви в базі даних заяв нотаріус або його помічник встановлює особу заявника, за документами, що посвідчують цю особу.
Разом із заявою заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, і документи, що підтверджують оплату адміністративного збору та / або внесення плати за надання інформації з Державного реєстру прав, у разі, якщо заявник не звільнений від оплати таких платежів.
 

З представлених оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав, нотаріус або його помічник виготовляє електронні копії таких документів шляхом їх сканування, які долучаються до заяви, зареєстрованої в базі даних заяв.
 

За результатами розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, нотаріус і реєстратор приймає рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації. Рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації за умови вчинення дій прийняття нотаріусом в будь-який час до закінчення терміну державної реєстрації прав, встановленого ст. 19 Закону № 834.
На підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень нотаріусом вносяться відповідні записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
 

Після внесення відомостей до Державного реєстру прав нотаріус за допомогою програмних засобів ведення Реєстру формує інформацію з нього.
 

Інформація з Державного реєстру прав за бажанням заявника може бути надана в паперовій формі нотаріусом або реєстратором, або його помічником з урахуванням терміну державної реєстрації, за який сплачено реєстраційний збір, шляхом її друку за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав на аркушах паперу формату А4 ( 210 * 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки нотаріуса.
 

Документи та / або відомості, сформовані нотаріусом за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав при розгляді заяви, а також електронні копії оригіналів документів, поданих для державної реєстрації прав, виготовлені шляхом сканування і долучені до відповідної заяви, зберігаються в електронній формі в цьому Реєстрі.
 

Також слід зазначити, що Порядком доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Постанова №1127) встановлено, що інформації з Державного реєстру прав надається в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до цього Реєстру і забезпечується за допомогою програмних засобів його ведення шляхом здійснення нотаріусом при вчиненні нотаріальних дій з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва, пошуку відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, завантаження і перегляду інформації з Державного реєстру прав у електронній формі для подальшого використання, в тому числі друку.
 

Інформація з Державного реєстру прав за бажанням нотаріуса може бути отримана в паперовій формі шляхом її друку за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав на аркушах формату А4 (210 * 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки.
 

Інформація з Державного реєстру прав у паперовій або електронній формі має юридичну силу і містить обов'язкове посилання на Державний реєстр прав.
 

Разом з тим, повідомляємо, що видача будь-яких документів державним реєстратором у паперовій формі на новостворене майно - не передбачено чинним законодавством. Зареєстроване право власності Ви в будь-який момент можете перевірити в Державному реєстрі прав на нерухоме майно за наступним посиланням: rrpdoc.informjust.ua

Завантажити прайс

СТОЛИЧНІ НОВИНИ

Створення сайту - студія «Whitedesign»

тел.:    044 292 02 92

факс.: 044 292 32 32

e-mail: info@stolychnyi.com.ua

 

©2011-2012 All rigths reserved.

Житловий комплекс "Столичний"

Всі права захищені.